Регистрация

"Загорка" дари над 73 хил. лв. за околната среда

Автор: Регал 26 юни 2013 , 1 коментар

  "Загорка" АД обяви печелившите проекти в дарителския конкурс "Загорка Зелен Фонд". Общата стойност на даренията е 73 019 лв. Компанията съобщи, че ще финансира шест проекта за опазване на околната среда с насоченост "зелени" градоустройствени елементи и природосъобразно използване на ресурсите. На церемония в пивоварна "Загорка" бяха обявени победителите в конкурса. Представители на комисията по оценка на проектите връчиха даренията на отличените организации.

Печелившите проекти са:  
* "Иновативно представяне на екологични теми в музейна среда" на сдружение "Приятели на музея – Русе", с дарение 11 194 лв.

* "ЗаГорска медия", на сдружение "Трансформатори", с дарение: 11 800 лв.

* "ВелоЗагора – зелено пътуване (Начинът ни на придвижване променя начина на мислене)" на организация "Българско общество за образование и култура" с дарение: 11 650 лв.

* "Рециклираща Арт Творилница" на СНЦ " Сдружение за съвременно изкуство и култура – Различният поглед", с дарение:  8 285 лв.

* "Опознай Аязмото, за да го опазиш" на СНЦ "Спортен клуб Сърнена гора – А2", с дарение: 13 500 лв.

* "Изграждане на велоалеи и беседка в спортен комплекс "Ракета" – с. Богомилово" на СНЦ "СК Ракета", с дарение: 16 590 лв.

Оценката на проектите и изборът на победителите бе направен от жури в състав: Николай Младенов, Невен Маджаров, Нина Владимирова (от "Загорка" АД), Емил Христов – председател на Общински съвет Стара Загора, арх. Петър Киряков, член на Управителния съвет на Камарата на архитектите в България /КАБ/, Тодор Бургуджиев, председател на ЕКОПАК, Елена Стоева, председател на УС на "Зелени Балкани – Стара Загора", Евгения Друмева – гл. редактор на vesti.bg, Асен Ненов – независим експерт и eколог и Ива Дойчинова – журналист, радио и телевизионен водещ. 

Новото тази година в конкурса бе, че компанията даде възможност към оценката на журито да се прибави и гласът на обществеността – това се случи посредством публично гласуване на сайта на "Загорка" АД, което протече до 14.06. Така освен фаворитите на журито, финансиране получиха и два от проектите с най-много гласове, събрани от обществеността. Това са "Опознай Аязмото, за да го опазиш", събрал 763 гласа и "Изграждане на велоалеи и беседка в спортен комплекс "Ракета" – с. Богомилово", събрал 722 гласа.

С официалното връчване на даренията започва да тече и периодът за реализация на проектите, които трябва да бъдат завършени преди края на ноември 2013. Партньор в провеждането на инициативата е Обществен Дарителски Фонд – Стара Загора, които ще съблюдават за правилното изпълнение на всички дейности.
 

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти