Регистрация

Маргарит Тодоров официално се оттегли от управлението на "Домейн Бойар"

Автор: Регал 14 декември 2010 , 4 коментара

Основателят на винарска компания "Домейн Бойар" официално се оттегли от управлението на компанията, съобщиха от  "Домейн Бойар". На общото събрание на акционерите Маргарит Тодоров освободи поста си на изпълнителен директор и член на Съвета на директорите на фирмата, като продаде акционерния си дял на мажоритарния акционер "Санта Ана Венчърс".

По този начин Маргарит Тодоров излиза от всички структури на "Домейн Бойар Интернешънъл" АД. От Съвета на директорите излиза и Цанко Станчев. Инвестиционият фонд "Санта Ана Венчърс", регистриран на Британските Вирджински Острови, става собственик на 100% от капитала на компанията.

Компанията ще се управлява и представлява от Евгени Харамлийски в качеството му на изпълнителен директор. Харамлийски е магистър по икономика. Има повече от 15 години управленски опит в търговски и производствени предприятия. Започва кариерата си през 1996 г. в компания - вносител на алкохолни продукти. В периода 2003-2007 г. управлява последователно две производствени предприятия. От 2007 г. е изпълнителен директор на "Домейн Бойар Интернешънъл" АД. С идването на Евгени Харамлийски компанията стартира множество реформи, придобивайки нов облик и подобрявайки значително визията и качеството на произвежданите продукти.

Новият член на съвета на директорите е Владислав Танчев, който ще отговаря за бизнес развитието на компанията, създаването на нови продукти и разширяването на портфолиото, продажбите и маркетинга. Владислав Танчев е магистър по социално–икономическа география. Има повече от 12 години опит в търгвията и маркетинга на бързооборотните стоки. Кариерата му започва като търговски представител ХоРеКа канал в "Загорка" АД, развитие на структурата на вътрешен пазар в "Домейн Бойар" АД, директор на магазин и ръководител "Оперативна работа с клиенти" в "Метро К&К България", а от юли 2010 е отново в "Домейн Бойар Инернешънъл" на позицията - търговски директор.

Към настоящия момент "Домейн Бойар" изнася над 70% от българските вина продавани в Англия, Белгия и Канада, по данни на компанията. Дружеството изнася вино и за Швеция, САЩ, Япония, Китай, Русия и др.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти