Регистрация

С 60% скочи печалбата на Best Buy за тримесечието

Автор: investor.bg 14 септември 2010

Американската компания Best Buy, най-голямата верига за продажба на електроуреди в Щатите, обяви ръст от 60% на нетната си печалба за второто тримесечие на годишна база, съобщава AP.

За скока е помогнало силното търсене на мобилни телефони и таблети.

Резултатът надмина значително средните очаквания на пазарните експерти, а акциите на компанията поскъпнаха с 8% преди началото на редовната борсова сесия.

Размерът на печалбата за периода е 254 млн. долара, или 60 цента на акция. Приходите от продажби са се увеличили с 3 на сто до 11,34 млрд. долара.

Новите, подобрени, очаквания на веригата за цялата 2010 г. са за печалба от 3,70 долара на акция спрямо предишни предвиждания за 3,55 долара на брой. Очакванията на анализаторите са за 3,36 долара на акция.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти