Регистрация

Швеция с последно предупреждение от ЕК за козметичните продукти

Автор: econ.bg 05 май 2010

Европейската комисия изпрати последно предупреждение на Швеция относно нарушаването на европейското законодателство за козметични продукти (Директива 76/768/EEC). Директивата предвижда правила, валидни за всеки козметичен продукт на пазара в общността. Те гарантират, че се спазват правилата за честната търговия в ЕС, както и здравето на хората.

Директивата поставя редица изисквания, сред които дори и за опаковката и етикетирането на продуктите. Шведските законодатели обаче поставят още по-строги изисквания за козметичните продукти на пазара в страната, сред които например производителите и вносителите да дават повече информация за продуктите, отколкото се изисква от директивата за козметичните продукти.

Тези допълнителни искания могат да нарушат функционирането на вътрешния пазар в общността и това налага изпращането на мотивирано становище, последната стъпка преди наказателна процедура в съда, допълват от комисията.
 

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти