Регистрация

Финансовият надзор спря търговото предложение за "Астера"

Автор: dnevnik.bg 03 май 2010

Временна забрана за търговото предложение на "Астера козметикс" е наложила Комисията за финансов надзор, съобщиха днес от държавния орган. Според решението на комисията "Арома", която е мажоритарен собственик в дружеството и отправя предложението, засега няма да може да го публикува. От КФН не посочват мотивите, с които търговото предложение е спряно. 

Предложението, по което инвестиционен посредник е "Булброкърс", беше подадено в надзора преди три седмици. С него "Арома" предлага да изкупи дела на миноритарните собственици срещу 6.80 лв. за акция. Търговото е отправено, защото няколко дни преди това компанията увеличи дела си в "Астера" до 57.49%, а според нормативната уредба при преминаване на прага от 50 на сто задължително се отправя търгово предложение.

"Астера козметикс" беше качено на Българската фондова борса през 2008 г., но досега активна търговия с акциите му няма. Последната им цена от 1 април е 4.80 лв., преди това те се търгуваха при 6.80 лв.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти