Регистрация

Lindt прави енергия от какаови отпадъци

Автор: Регал 07 април 2010


Пилотен проект на Lindt за производство на "зелена" енергия от черупки от какаови зърна получи официално одобрение, съобщи сайтът foodanddrinkeurope.com. Проектът ще стартира в Портсмут, САЩ. Суровината ще идва от американската фабрика за шоколад на Lindt.

Черупките от какаови зърна са остатъчен продукт при производството на шоколад. Те ще се използват като добавка към въглищата за производството на енергия. Всеки месец 15 тона черупки ще бъдат изгаряни, като съотношението между въглищата и биомасата ще бъде 30:1.

Алтернативна практика сред производителите на шоколад е да използват черупките като градински тор. Много по-екологично е използването има за производство на енергия, твърдят от Lindt. Това ще намали въглеродния отпечатък на продуктите, смятат от компанията.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
Без законова рамка и с краткосрочни наеми: фермерските пазари между потребителския интерес и правния вакуум Организаторите им настояват за законови регламенти и промени в старите общински наредби, които да дадат на потребители и производители сигурност и защита от нелоялната конкуренция
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти