Фирма опита да подмени бутилки с нередовни бандероли след проверка на митничари
Служители от митническа мобилна група и Митница Свищов установиха 6244 бутилки алкохол с неистински бандероли в склад за търговия на едно в град Луковит, съобщиха от Агенция "Митници".
При първоначална проверка в същия склад в края на миналата седмица митническа мобилна група открива 1210 бутилки високоградусов алкохол, облепени с бандерол с изтекъл срок на валидност. В тази връзка по нареждане на директора на Агенция "Митници" бе назначена пълна ревизия на склада за търговия на едро с алкохол и тютюневи изделия. След приключване на проверката митническите служители установяват 6244 бутилки алкохол с неистински бандерол.
Поради късния част бутилките са отделени за съхранение в складово помещение, предоставено от собственика на фирмата. Складовото помещение е запечатано, а полицейски служители от РПУ – Луковит поемат охраната на склада до извозването на задържания алкохол в склад на митниците.
По-късно през нощта складът е разбит и отворен, като целта е да бъдат подменени бутилките с неистински бандерол с редовни бутилки. Благодарение на полицейските служители от Луковит опитът е осуетен. По случая е заведено дознание. Петима служители на проверяваната фирма заедно с управителя ще бъдат подведени под отговорност.
Бутилките са от различни литражи и с търговски марки на "Пещера", "Търговище" и "Сис Индъстрийз" –Карнобат. Пазарната цена на задържаното количество алкохол е близо 30 000 лева.
Както в петък ви съобщихме при акция на територията на Луковит бяха проверени няколко обекта, включително нелегален казан и частни лица. Бяха задържани 3000 литра ракия, 1210 бутилки алкохол с изтекъл бандерол, цигари "duty free" и тютюн без документи за платен акциз.








