Регистрация
  • Начало
  • Новини
  • Свят
  • Сайтът на Walmart генерира повече покупки благодарение на семантично търсене

Сайтът на Walmart генерира повече покупки благодарение на семантично търсене

Автор: idg.bg 03 септември 2012

Сайтът на търговската верига Walmart вече от няколко месеца е снабден със система за семантично търсене, която може не само да намери стоки, съответстващи на заявка за търсене от страна на потребителя, но и да предложи други продукти, отговарящи на неговия интерес. 

Системата се нарича Polaris. Тя е разработена в WalmartLabs – изследователския и технологичен център на компанията, като част от проекта Social Genome, в рамките на който вече няколко години в центъра се създава огромна база знания със стотици милиони записи за различни интересни обекти (включително хора) и техните взаимоотношения. Информацията се извлича от публични записи в социалните мрежи. 

Системата анализира заявки, търси синоними и се опитва да определи какви са намеренията на посетителя на сайта. Например, ако посетителят е въвел думата "деним", системата извежда допълнително и резултати за ключовата дума "джинси", а при заявка "хлорни таблетки" се извеждат стоки от категорията "оборудване за басейни". 

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти