Регистрация
  • Начало
  • Новини
  • Свят
  • Mth Sense ще изучава потребителите чрез използваните от тях приложения

Mth Sense ще изучава потребителите чрез използваните от тях приложения

Автор: capital.bg 24 август 2012

Новата компания Mth Sense ще предлага по-ефективни начини за таргетиране на мобилните реклами. Тя ще прави това, като анализира приложенията, които използват потребителите и създава профили за тях, съобщи онлайн изданието Technology Review.

Един от най-големите проблеми на много компании е, че не могат да монетизират мобилните си реклами така, както биха желали. Чудесен пример за това е Facebook, чийто приходи от тази дейност остават значително под очакванията и са сред основните притеснения на инвеститорите.

Компанията Mth Sense ще се опита да помогне, като за целта е създала нов алгоритъм. Той анализира колко и как потребителят използва приложенията на мобилния си телефон. На базата на тази информация ще се създава профил с интересите и демографските характеристики.

В резултат на това компанията ще може да таргетира рекламите по-прецизно. Тя дори предвижда подбор на офертите си и на базата използваното приложение на съотвения телефон в дадения момент. Например, ако слушате онлайн радио, ще получавате оферти за албуми от изпълнители в съответния жанр.

Първоначалните тестове на алгоритъма са дали около 70% точност, която постепенно ще се увеличава с доразвиването му, казва Мандар Агте, съосновател и изпълнителен директор на Mth Sense. Увеличаването на броя на участващите приложения също ще спомогне за по-голямата прецизност, допълва той.

Компаниите, които искат да участват в услугата на Mth Sense, ще трябва да интегрират част от кода на алгоритъма в своите приложения. Именно чрез тях той ще може да анализира потребителите. "Искаме това решение да влезе във всяко приложение, защото е много полезен инструмент", казва Агте.

От Mth Sense уверяват, че алгоритъмът е безопасен, защото профилът и всичката информация се пази в устройството на потребителя. Тя няма да бъде изпращана на друго място нито ще бъде преглеждана от друг, твърдят от компанията.

 

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти