Над 160 служители на "Карлсберг" България почистиха Ловния парк в София и парк "Кьошковите" в Шумен
Над 160 служители на "Карлсберг България" се включиха в петото издание на "Дни на доброволчеството" на компанията и участваха активно в почистването на Ловния парк в София и природен парк "Кьошковите" в Шумен, съобщиха от компанията. При почистването в столицата доброволците получиха и лични поздравления от Мария Бояджйска, зам.-кмет "Зелена система, екология и земеползване" в Столичен инспекторат.
Два пъти годишно представители на "Карлсберг България" реализират различни проекти, свързани със социална дейност в областта на образованието, здравеопазването и околната среда. Дейностите по тях са разнообразни - от боядисване и почистване на дворни пространства, през грижа за домове за деца и стари хора до раздаване на листовки и информационни брошури.
От 2008 г. до настоящия момент служителите на "Карлсберг България" са участвали почистването на отпадъци, лакиране на пейки и засаждане на храсти и декоративни растения в НП "Витоша", ПП "Златни пясъци", ПП "Сините скали" (Сливен), ПП "Българка" (Габрово) и Природен парк за защита на животните в Бургас, както и в боядисването на огради и клетки в Зологическата градина в София. Разпространявали са информационни материали съвместно със сдружение "Самаряни", Стара Загора и са осъществили различни дейности в редица домове за деца и стари хора в страната.








