Италианците са свили великденските разходи със 7%
Италианците са похарчили по-малко пари за подготовката и трапезата за отминалите Великденски празници, пише в. "Република", позовавайки се на данни на италианската Конфедерация на селскостопанските производители Колдирети, цитирана от БТА.
Осем от 10 италианци са прекарали Великден у дома и така са спестили пари от пътуване.
Петдесет и седем процента от италианците са свили разходите за храна. С 10% са намалели продажбите на яйца и на традиционния италиански великденски козунак, наричан гълъб заради формата си.
Двайсет и четири процента са предпочели да използват храната, останала от едното ядене по време на великденските празници, за да подготвят следващото ядене, показват още данните.
Информацията показва още, че 31% от италианците са купували от всички храни, които са купили и за миналия Великден, но в намалени количества.
Като цяло италианците са похарчили 1.2 млрд. евро за великденските празници, което е със 7% по-малко в сравнение с 2011 година.








