Регистрация

ЕС прие новите правила за производство на биологично вино

Автор: Регал 10 февруари 2012

С новия Регламент, който ще започне да се прилага за реколта 2012 г., на производителите на биологично вино ще бъде позволено да използват термина "Биологично вино" върху етикетите си.

Автор: Shutterstock

На 08 февруари 2012 г. в Брюксел бяха приети новите правила на Европейския Съюз (ЕС) за производство на биологично вино в рамките на Постоянния комитет по биологично земеделие (SCOF), съобщиха днес от Министерството на земеделието и храните.

С новия Регламент, който ще започне да се прилага за реколта 2012 г., на производителите на биологично вино ще бъде позволено да използват термина "Биологично вино" върху етикетите си. От своя страна етикетите трябва да показват биологичното лого на ЕС и кодовият номер на сертифициращия орган, като е задължително да се спазват и другите правила относно етикетирането на вина.

Новите правила въвеждат техническа дефиниция на биологичното вино, която е в съответствие с биологичните цели и принципи, предвидени в Регламент (ЕО) № 834/2007. Регламентът посочва енологичните практики и вещества, които да бъдат разрешени при производството на такова вино. Целта на новите правила е да се подобри прозрачността и по-доброто потребителско разпознаване на продуктите. Те не само ще помогнат за улесняване на разпознаването им на вътрешния пазар, но също така ще укрепят позицията на "Биологичните вина" и на международно равнище.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти