Регистрация

Roda навлиза и в сегмента на супермаркетите

Автор: "Регал" 23 ноември 2011
Новият магазин в Студентски град ще работи денонощно

Фотограф: "Меркатор-Б"

Словенската верига "Меркатор" стъпва на българския пазар с нов формат магазин – супермаркет. Първият супермаркет Roda отвори врати в сградата на South Mall в Студентски град (ул. "Акад. Борис Стефанов" 35). До момента веригата беше представена в страната с мегамаркети Roda.

Супермаркет Roda ще работи денонощно. В първите две седмици, до 7 декември, магазинът ще предлага над 30 специално подбрани хранителни и нехранителни стоки на много изгодни цени. Те ще са специален жест в допълнение към атрактивните промоционални цени от брошурата на Roda, валидни за същия период (23.11-07.12.11).

И в супермаркет Roda клиентите на веригата ще могат да се възползват от предложенията на програмата за лоялни клиенти. До 26.02.2012 г. те ще могат да събират стикери за участие в нея, а до 11.03.2012 г. ще имат възможност да закупят с 50% отстъпка различни стоки: съдове за екологично готвене, серия керамични ножове, електрическа сокоизтисквачка.

Управителят на "Меркатор-Б" Марин Тодоров заяви, че откриването на новия магазин в Студентски град е част от дългосрочната стратегия на компанията за българския пазар. Към момента инвестициите й в страната са над 10 милиона евро.

Магазинът в Студентски град е на площ от 600 кв.м., на която посетителите могат да открият над 8000 стоки на изгодни цени, включително значителен брой продукти от собствената търговска марка на компанията. Денонощният супермаркет ще зарадва потребителите с топли продукти от собствена пекарна, прясно месо и готови предложения от кулинарния щанд. Асортиментът на магазина включва богато разнообразие от свежи плодове и зеленчуци, мляко и млечни изделия, замразени продукти, сладкарски изделия, безалкохолни и алкохолни напитки, козметика и др. Супермаркет Roda разполага и с удобно място за паркиране.

Всеки ден в търговската мрежа на "Меркатор Груп" пазаруват над 15 милиона потребители от седем държави в Централна и Източна Европа. Планираните приходи от продажби на "Меркатор Груп" за 2011 г. са в размер на 2.9 млрд. Компанията възнамерява в следващите пет години да инвестира над 700 милиона евро, предимно в развитието на мрежата си от магазини за търговия на дребно.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти