Регистрация

Тютюнопроизводителите получават още 35 млн. лв. до края на август

Автор: Регал 08 август 2011

Министърът на земеделието и храните д-р Мирослав Найденов обяви в Исперих, че до края на месеца ще бъдат отпуснати и останалите 35 млн. лв. на тютюнопроизводителите, съобщиха от пресцентъра на министерството.Това е втория транш от предвидените 70 млн. лв. от правителството.

Министърът призова и тютюнопроизводителите да се сдружават. Той се срещна с тях и други земеделски производители от региона на Исперих. Европейската комисия възнамерява в новия програмен период след 2014 г. сдруженията на производителите да разпределят държавните помощи в различните сектори на земеделието. В България липсват такива сдружения, каза той. Според него при това положение след 2014 г. можем да губим средства, защото няма да има кой да ги разпределя.

"Ако имате сдружение ще предавате по голям обем продукция. Така може да договаряте по-високи цени и да продавате директно без посредници", каза министър Найденов.Допълнително производителите в сдружение могат да договарят по-ниски цени на горивата, торове, препарати и други. Министърът подчерта, че се отпускат европейски средства на 100% за издръжка на сдружението, за офис, техника и други.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти