Регистрация

Германия се ангажира да възстанови доверието в испанските фермери

Автор: dnevnik.bg 09 юни 2011

Германия ще помогне за възстановяването на нарушения авторитет на испанските производители на зеленчуци, съобщи агенция "Франс прес".

Германското правителство се съгласи да положи усилия за връщане на доверието в качеството на испанската продукция, заяви испанският държавен секретар по европейските въпроси Диего Лопес Гаридо след разговор с колегата си Вернер Хойер.

Германия е най-важният пазар за Испания, 25% от износа ни на зеленчуци е предназначен именно за там, обясни той. Ето защо германските управляващи не могат да си позволят подобно уронване на авторитета на испанските фермери, допълни Гаридо.

Той определи обвинението на Германия, че испански биокраставици са източникът на заразата, като неуместно.

В понеделник Асоциацията на испанските износители на плодове и зеленчуци (FEPEX) изчисли загубите на 225 милиона евро за седмица от началото на месец май.

Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол Четири компании доминират пазара на концентриран алкохол, а спадът на местните продажби през 2017 г. донякъде се компенсира от силен износ
На глобалния пазар на играчки: За поредна година Pokemon е номер едно Продажбите в България следват световните тенденции - търсят се високотехнологични продукти като роботи и дронове, свързани с филми играчки, настолни игри
"Билла България": 10 нови магазина и печалба от оперативна дейност през 2026 г. Компанията ще инвестира 43 млн. евро в експанзия и обновяване на обекти